poniedziałek, 4 maja 2015

notowanie

PKN Orlen w czwartym kwartale 2013 miał 422 mln PLN straty netto. Marże spadły do rekordowo niskich poziomów. Wynik jest gorszy od prognoz. Oczekiwano straty na poziomie 272 mln PLN.
Inwestorzy w oczekiwaniu na słabe wyniki Orlenu sprzedawali ostatnio jego akcje. W ciągu ostatniego tygodnia poszły one w dół o ponad 7 procent. Wczoraj na zamknięciu sesji Orlen był na giełdzie najtańszy od września 2012. Goldman Sachs ma nowe rekomendacje dla polskich spółek:
- sprzedaj JSW, cena docelowa 45 PLN, o 9,1 procent poniżej ceny rynkowej
- trzymaj KGHM, cena docelowa 124 PLN, o 9,3 procent powyżej ceny rynkowejMonnari mam kupine po 4,6zl, a obserwowałem już dużo wcześniej.
Groclin obserwowałem chyba od 12zl, ale po 19kupiłem.
ZWG kupiłem po 5,7zł po 10zł sprzedałem i czekam na korektę tak do 7,5zł bo tam ładnie buja i możne tak zarobić.
Cormaya, o którym pisaleś pogoniłem po jakieś 11zł wkurzył mnie chociaż i na nim zerobiłem, ale chyba z 3 lata trzymałem.
Ekoekxport też jeszcze 3mam ale wystawiałem po 55zl lecz nie osiągnął swej ceny.

Kiedyś od jakiś niecałych 3zł polecałem Harpera u Ciebie w portfelu lub u Biga.

Teraz mam kasę z ZWG, ale nie mam pomysłu co kupić wszystko jest dość wysoko co bym chciał.

I mam tez 2 wtopy żeby nie było: PSW i Digate;-)

Córka moja mnie mocno absorbuje. Jak tam Twój synek.

W robocie tez mam niezły sajgon, ale idzie dobrze i mam teraz 3 miesiące gdzie moge ładną kase przytulić i na tym się skupię.


ING ma nowe rekomendacje dla spółek ukraińskich notowanych na GPW
- trzymaj Kernel, cena docelowa 41,10 PLN, dokładnie tyle te akcje kosztowały wczoraj na zamknięciu
- kupuj Astartę, cena docelowa 77 PLN, 17 procent powyżej ceny rynkowej pożyczki gotówkowej
- kupuj IM Company, cena docelowa 15 PLN, 35 procent powyżej ceny rynkowej  Umarł król, niech żyje król - jak mawiali Francuzi i nie chodzi tu bynajmniej o Damiena Perquisa i Ludovica Obraniaka. W przypadku zmian na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski należałoby raczej mówić "umarł królik, niech żyje królik". Wszystko to takie małe, mizerne. Przychodzą przywódcy, a kończy się przy wódce. Jednak mimo wszystko, przy tym nowym trenerze powiało minimalnym optymizmem. - Będzie Nawałka, będzie się grało - śpiewa kabaret OTTO na melodię "Bałkanicy". Oby tak było... Na starcie reprezentacyjnej kariery "Ciepłego" - Słowacja. Zapraszamy na tradycyjną garść sucharów." Nie było króla i na razie się na niego nie zanosi. Król skończył się chyba na Wójciku cjwilówki bez kosztów. W erze po Górskim tylko Wójcik i Piechniczek cos osiągnął.
Jak oglądałem wczorajszą mizerię, to ejstem w szoku. Było szambo, jest jeszcze głębsze i bardziej śmierdzące. Dzięki Borucowi po pierwszej połowie nie było 0-4 lub nawet wyżej. Nawałka zaczął ściągać przeciętniaków z Górnika, a przecież lista darmowych chwilówek to reprezentacja. Słowacja, wcale nie takiś tuz piłki nożnej wchodził w naszą obronę jak w masło.
Życzę sobie, tak samo pewnie jak i reszta rodaków-kibiców, żeby było lepiej, ale na to na razie się nie zanosi. Musze powiedzieć, że chyba nastepny mecz naszej reprezentacji raczej nie obejrzę, bo to strata czasu. Czekam na zmiany. Nie personalne, tylko jakościowe. I tego się trzymam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz